משלוח לנקודת איסוף חינם ברכישה מעל 230 ₪ משלוח עד הבית ב 15 ש״ח ברכישה מעל 230 ₪
משלוח לנקודת איסוף חינם ברכישה מעל 230 ₪ משלוח עד הבית ב 15 ש״ח ברכישה מעל 230 ₪

התחברות / הרשמה

איך נעורר את עניין ילדינו בספרים?

כולנו יודעים מהי חשיבות הספרים להתפתחותם של ילדינו. לספרים אין תחליף, הקריאה עוזרת לרכוש שפה, מעשירה את השפה ותורמת להתפתחות הדמיון.


בכדי שילדינו יתעניינו בספרים חשוב שנחשוף אותם לספרים שיצרו אצלם עניין, יתאימו לגילם ולתחומי העניין שלהם. למשל, ילד שאוהב חיות ונמשך למשחקי חיות, נציע לו ספרי חיות בהתאם לגילו. בגילים הצעירים נציע לו ספרים ללימוד חיות, משפחות של חיות, ספרי צליל עם קולות של חיות וספרי מישוש, בהמשך נוכל לחשוף לספרי עובדות על חיות.


בהתאם לגיל נוכל לקנות ספרים שישתפו את ילדינו בחוויית הקריאה, בגילים הצעירים ספרי מגע, צליל ומשחק, בגילים המבוגרים יותר ספרי חריזה, ספרים אינטראקטיביים, ספרי לשוניות וספרי חיפוש. בראשית קריאה נשתף את הילד וניצור חווית קריאה משותפת.


דרך נוספת לעודד קריאת ספרים היא ליצור עוגני קריאה במהלך היום, כל משפחה בהתאם לסדר היום. בבוקר לפני המסגרות, אחר הצהריים אחרי שחוזרים ולפני השינה, בסיום כל יום לקרוא ספר כחלק מטקס השינה. החוויות המשותפות של קריאת סיפור משותף לפני השינה


כמו כן, כדאי שהספרים יהיו נגישים כמה שאפשר, להניח אותם בגובה נמוך עם הכריכה קדימה, כך שילדינו יוכלו לזהות את הספר ולבחור מהמדף את מה שרוצים לקרוא.


לסיום, מומלץ שהספרים שילדינו יוכלו לבחור מתוכם יהיה מצומצם, עד עשרה ספרים, ולהחליף לספרים חדשים כל תקופה, ליצור רוטציה כך שספרים אלה יחזרו למדף בהמשך. כמובן שספרים שילדינו מאוד אוהבים להשאיר קבוע.

מאמר על חשיבות הקראת ספרים לפני השינה

חשיבותו של טקס לפני השינה

הידעתם? ילדים בתקופת הגיל הרך ילמדו במהלך השנים הראשונות לחיים יותר מכל הידע שיפיקו לאורך כל חייהם, במצטבר.ולמה בעצם? תחשבו על זה, ילדים מגיעים לעולם

קרא עוד »

לכל המאמרים >>

דילוג לתוכן